Vyhlásenie, žiadosti, Návratka -žiadosť o dotáciu na stravu, Diétne stravovanie

Smernica_diétne_stravovanie

Informácie o diétnom stravovaní

Diétne stravovanie

Pri donáške vlastnej diétnej stravy do školského stravovacieho zariadenia zákonný zástupca dieťaťa predloží žiadosť o súhlas donášky riaditeľke školy zariadenia spolu s písomným posúdením odborného lekára. Žiadosť o súhlas na individuálnu donášku diétnej stravy do zariadenia školského stravovania sa obnovuje každý školský rok.

Na základe súhlasu zákonný zástupca dieťaťa zabezpečuje individuálnu donášku vlastnej diétnej stravy pri splnení týchto podmienok:

• hotové diétne jedlo v umývateľných a uzavretých prepravných nádobách odovzdá zákonný zástupca dieťaťa v deň jeho konzumácie poverenému zamestnancovi školskej jedálne,
  • zákonný zástupca pri odovzdávaní diétneho jedla uvedie jeho názov (v zošite sa uvádza, aké druhy pokrmov a v akom čase ich rodič odovzdal zamestnancovi). Preberajúci zamestnanec podpíše prevzatie doneseného diétneho jedla,
  • donesené jedlo sa uchováva v uzavretých prepravných nádobách vo vyčlenenej časti chladničky, určenej výhradne len na tento účel,
  • hotové diétne jedlo sa v čase podávania zohrieva v mikrovlnnej rúre,
  • v záujme zamedzenia krížovej kontaminácie si nádoby z doneseného jedlá zákonný zástupca dieťaťa umýva doma.

Pri donáške vlastnej diétnej stravy preberá zákonný zástupca dieťaťa plnú zodpovednosť za vhodnosť poskytnutej stravy pre svoje dieťa, ako aj za dodržanie nutričnej a energetickej hodnoty dovážanej náhradnej stravy.

Pisomne-vyhlasenie-na-splnomocnenie-druheho-zakonneho-zastupcu

strava-sova