2% dane z príjmov – tlačivá

Milí rodičia, prikladám platné tlačivá na poukázanie 2% z Vašich daní za rok 2019

Dá sa tu vyplniť a vytlačiť.

Veľmi pekne Vám ďakujem.

Eva Pačaiová, r.š.

1-vyhlasenie

File178019

Vážení rodičia,

prosíme Vás o poukázanie 2% z Vašich daní našej škole. Pokyny a tlačivá máte tu:

Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

1. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
  2. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
    a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2019 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2019 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2019 dobrovoľnícky pracovali.
  3. SRRZ – RZ pri MŠ Rumanova je v Zozname prijímateľov 2% na rok 2020.
  4. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.
  5. Údaje o prijímateľovi sú už predtlačené vo Vyhlásení, napíšte tam iba sumu, ktorú mu chcete poukázať a vlastné osobné požadované údaje.
  6. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!
  7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 04.2020 na daňový úrad    *** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnosti, alebo odovzdajte riaditeľke materskej školy.
  8. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!
  9. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.